INSTYTUT PEDAGOGIKI

Uniwersytet w Siedlcach

W dniach 27 i 30 stycznia odbyło się szkolenie z programu eTwinning pt. „Dołącz do eTwinning”, skierowane do przyszłych nauczycieli – studentek IX semestru kierunku PPiW. Szkolenie poprowadziła ambasadorka programu eTwinning, pani Katarzyna Drabarek.

Celem szkolenia było zapoznanie studentek z ideą programu eTwinning, jego możliwościami edukacyjnymi oraz zasadami realizacji międzynarodowych projektów we współpracy z nauczycielami i uczniami z innych krajów europejskich. Uczestniczki miały okazję poznać praktyczne narzędzia platformy eTwinning, przykłady dobrych praktyk oraz sposoby wykorzystania projektów eTwinning w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Szkolenie stanowiło cenne wsparcie w przygotowaniu przyszłych nauczycieli do pracy w nowoczesnym, cyfrowym i otwartym na współpracę międzynarodową środowisku edukacyjnym.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez dr inż. Marzenę Lisowską w ramach przedmiotu „Metodyka nauczania języka obcego w przedszkolu i klasach I–III”.