W dniu 5 grudnia studentki  III roku Pedagogiki Specjalnej pod opieką dr Joanna Zienkiewicz odbyły wizytę studyjną w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Łukowie. Zostały przywitane przez Siostrę Dyrektor Annę Andrzejuk, które wprowadziła  studentki w historię funkcjonowania Domu. Po placówce grupę oprowadziła pani Elżbieta Dudzik, wicedyrektor, pedagog specjalny. Studentki mogły zobaczyć pomieszczenia rehabilitacyjne, salę widowiskową, pokoje dzienne i sypialne, kuchnię – w której mieszkańcy mogą samodzielnie przygotowywać proste posiłki, pokoje terapii zajęciowej. Najcenniejszym doświadczeniem były spotkania z mieszkańcami domu, osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi w stopniach od znacznego do umiarkowanego.