Dnia 25.04.2023 w Instytucie Pedagogiki odbyły się zajęcia dla dzieci z klasy III, prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, zorganizowane przez studentów I roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pod kierunkiem dr Małgorzaty Myszki – Bujno. Zajęcia przebiegły w obrzędowości indiańskiej.  Dzieci doskonale wcieliły się w Indian.  Uczniowie utworzyli dwa plemiona „Tipi” i „Ognia”.  Dzieci z pomocą studentów mogły wybrać się na polowanie rydwanem konnym oraz przejść po moście pełnym sensorycznych niespodzianek. Najwięcej radości naszym gościom sprawiło ciąganie w kocu po uczelnianym korytarzu.  Wszelkie czynności w wiosce indiańskiej zapowiadał wódź, czyli Pan Jakub Materka - najstarszy z plemiona Indian.  Dzieci powróciły do szkoły zadowolone i zmęczone, trzymając w ręku flagę swojego plemienia.  Budziły ogólne zainteresowanie innych osób gdyż miały na sobie koszulki indiańskie (własnoręcznie wykonane), na głowie opaski z piórami, a ich buzie przystrojone były kolorowymi barwami. Dziękujemy Pani Anecie Wroniuk – Wielgosz, nauczycielce Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach za współpracę.