1711209530318.jpg

Agnieszka Agata Borkowska – magister pedagogiki ogólnej - specjalność nauczanie początkowe (Wyższa Szkoła Rolniczo- Pedagogiczna w Siedlcach 1987r.); od 2015r. dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, pracownik badawczo- dydaktyczny Uniwersytetu w Siedlcach, wieloletni pedagog, trener i edukator nauczycieli i kadry kierowniczej, ekspert d.s. awansu zawodowego nauczycieli.

Życiorys zawodowy
Liczne kwalifikacje uzyskane w wyniku ukończonych studiów podyplomowych, m.in. Doradztwo edukacyjne i zawodowe, Podyplomowe Studium w zakresie Wiedzy o społeczeństwie, Podyplomowe Studium Zarządzanie w oświacie i dydaktyka przedsiębiorczości, Studia Podyplomowe w zakresie kształcenia blokowego przyrody oraz Biologii i Ochrony Środowiska, Studia -Zarządzanie projektami społecznymi. Rzeczoznawca MEN ds. podręczników szkolnych, edukator Ministerstwa Edukacji Narodowej, trener i ekspert z krajowej listy MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli.

Publikacje
1.Borkowska Agnieszka Agata: Szkoła kształcąca ideą myśli pedagogicznej Jana Amosa Komeńskiego, Siedleckie Zeszyty Komeniologiczne seria PEDAGOGIKA, vol. 9, nr 9, 2022, s. 85-98, DOI:10.34739/szk 2022.09.06
2. Borkowska Agnieszka Agata: Motywacja i zaangażowanie nauczycieli a kultura organizacyjna szkoły, W:Wielowymiarowość edukacji XXI wieku. Tom II. Edukacja szkolna / Klim-Klimaszewska Anna, Wieruszewska-Duraj Sabina Agnieszka (red.), 2022, ISBN 9788366597532, s. 57-69